Jakiś czas temu, a dokładnie 28 maja 2022 roku, w analizie "Korekta Nieregularna na BTC i Bitcoin po 20K" pisałem na temat możliwej korekty nieregularnej na wykresie BTC. Analiza ta sprawdziła się i jak pokazało życie punkt D, a tym samym zakończenie korekty, zostało wyznaczone idealnie. W analizie tej opisuję również trochę teorii na temat korekty nieregularnej jak również wskazuję w jaki sposób wyznaczyłem punkt D. Dlatego też polecam zapoznać się z jej treścią lub tą treść odświeżyć.
-------------------------------------------- Retest punktu D
Po zaliczeniu dołka w okolicach 17600 USD za jednego Bitcoina, nastąpiło spodziewane odbicie do ponad 25K. To pozwoliło na zarobek ponad 40%. Weszliśmy też w strefę podażową, o której pisałem w analizie z dnia 19 lipca 2022 roku zatytułowanej "Czy BTC pokona strefę podażową ?". Stąd też obecne spadki nie są dla mnie zaskoczeniem. O tym gdzie spodziewam się zakończenia spadków, napisze w odrębnej analizie poświęconej bardziej krótkoterminowemu zagraniu. Tu skupie się na długofalowym podejściu. Po dojściu do strefy podażowej nastąpiły gwałtowne spadki, które ponownie ciągną cenę w okolice obecnego dołka. Tym samym może dojść do retestu dołka, czyli tzw. podwójnego dna i retestu zakończenia wspomnianej już korekty nieregularnej. Zarówno podwójne dno, a zarazem retest korekty nieregularnej, stanowi duży sygnał do zakupów. W ujęciu długoterminowym już obecne poziomy w moim odczuciu mogą stanowić świetnie miejsce do wejścia na rynek. Teorie o reteście wzmacnia wygląd wykresu tygodniowego jak i trzydniowego. W szczególności polecam zerknięcie na układ wskaźników, a w szczególności Stoch RSI, który doszedł do strefy wykupienia. To może zapowiadać właśnie pewien ruch do dołu, choć nie spodziewam się tu przebicia obecnego dołka, a przynajmniej nie teraz.
Obecnie w wielu wpisach na portalach społecznościowych króluje sygnał kupna wygenerowany przez jeden z ciekawszych wskaźników, a mianowicie Hash Ribbons opartym o kapitulacje górników i Hash Rate. Osobiście jednak postanowiłem to przeanalizować w ujęciu kilku interwałów.
-- Interwał miesięczny -- Patrząc na powyższy wykres można łatwo dojść do wniosku, że zakup w chwili wygenerowania się sygnału BAY wskazywał bardzo dobre miejsce wejścia. Dotychczas tylko raz (nie licząc obecnych spadków), a mianowicie po wygenerowaniu sygnału w grudniu 2019 roku, cena spadła niżej, ale w ujęciu długoterminowym i tak pozwoliło to na bardzo wysokie stopy zwrotu. Pamiętajmy jednak, że odpowiednia analiza wskaźnika pokazuje również ewentualne miejsca do sprzedaży swoich zasobów.
-- Interwał dwutygodniowy -- Tu mamy podobną sytuację jak na wykresie miesięcznym choć tu sygnał kupna pojawił się również jeszcze wcześniej, a mianowicie na przełomie 2018 i 2019 roku.
Analiza tygodniowa i trzydniowa niemalże niczym się nie różni więc ją pominiemy. Sygnał kupna wygenerował się w tych samych miejscach i obecnie również się pojawił.
-- Interwał dzienny -- Jak widzimy na interwale dziennym również pojawił się sygnał kupna i historycznie pozwalał na bardzo wysokie zarobki.
-- Interwał dwunastogodzinny -- O ile wskaźnik dobrze wskazywał miejsce wejścia to już ostatnim razem już nie wygenerował miejsca wyjścia i mógł doprowadzić do straty. Obecnie jednak pojawił się też sygnał kupna.
-- Interwał czterogodzinny -- Tu podobnie jak na interwale dwunastogodzinnym ostatni sygnał wejścia pozwolił na wysokie zarobki ale brak wyjścia w odpowiednim momencie mógł doprowadzić do straty. Niemniej jednak sam sygnał zawsze był dobry i obecnie również możemy go zaobserwować. Podobnie jak na interwale 1h.
Jak wskazałem powyżej, obecne poziomy wydają się być bardzo dobrym miejscem do wejścia w rynek. Tym bardziej, że pojawił się sygnał BAY . Historycznie sygnał ten w większości okazywał się bardzo zyskownym. Niemniej jednak pamiętajmy, że w tradingu nie liczy się tylko sam sygnał kupna, lecz przede wszystkim sposób prowadzenia pozycji i zarządzanie kapitałem. Zawsze kierujmy się maksymą aby nie tracić. Osobiście jednak czekam jeszcze na wspomniany retest aby dołożyć do posiadanych pozycji. Poziomy wejścia i przewidywanego zasięgu retestu opisze w kolejnej analizie.
The information and publications are not meant to be, and do not constitute, financial, investment, trading, or other types of advice or recommendations supplied or endorsed by TradingView. Read more in the Terms of Use.