Czy to nie jest zbyt czytelne? - DJI

Zgodnie z tytułem analizy, czy to nie jest zbyt oczywisty wykres?
Odpowiadam co mam na myśli zaczynając od tygodniówki dla tego wykresu (rysunek 1), zakładając, że dołki świrusa to dołki "nowego impulsu". Oczywiście należy pamiętać, że najlepiej brać takie wykresy (dane) aby zawierały jak najdłuższą historię i dopiero "bawić się" w określanie impulsów. Moje warunki są takie jak podałem.
Ze wszystkich analizowanych przeze mnie indeksów ten jest najsilniejszy, dlaczego?
  • od dołków świrusa licząc zrobił korektę 0,382
  • czas początku wojny i inflacji spadł aby podnieść się, aż do 0,707

snapshot
Rysunek 1. Interwał T1 - co my tu mamy? Niewielki ruch korektywny, niewielki?... jedynie 0.382 (pomarańczowa pogrubiona przerywana linia)

Przejdę teraz do interwału D1 i poszukam coś ciekawego. A tak naprawdę nie ma co szukać bo jeżeli fale układają się tak WIDOCZNIE to chyba coś tu nie może iść po mojej myśli oczywiście tak było w czasie 4. fali korektywnej. Ale o tym za chwilę. Najpierw zacznijmy od rysunku 2, na którym przedstawiłem oznakowane fale ruchu impulsowego trwającego od jesieni 2022, konkretnie 12-14 października.
snapshot
Rysunek 2. Interwał D1 - własne oznaczenie fal

To co warto tutaj zaznaczyć, to fakt, że zasięgi ruchu fali 4. korektywnej były dla mnie mało zachęcające na wejście (ale i tak wszedłem inkasując stratę), co postaram się dobrze nakreślić na rysunku 3 tym samym robiąc spowiedź przed Wami. Pewnie jako młody trader nie przypuszczałem iż taki ruch może się pojawić (albo nie obserwowałem świec). Tutaj powiem co wiem, a mianowicie założyłem, że jest to albo:
  • korekta płaska, dla której albo poszukuje się 0,707 - 0,786 miejsca na wejście
  • albo prosta 1,27 lub 1,41 względem fali B (ciemnozielony obszar) lub 1,618 względem fali A (jasnozielony obszar, górny bok prostokąta to początek tej wartości fibo) - tutaj dodam, że poszerzenie jasno zielonego prostokąta do max 1,516 fibo względem fali B, w przyszłości na innych instrumentach ta wartość dało zarobić i wejść do różnych pociągów. Tym razem nie zwróciłem uwagi na to, że mogła być to "smart" akumulacja na pozbycie się mnie z rynku ;-).

snapshot
Rysunek 3. Interwał H4 - czyli nauczka dla mnie

Także mamy ruch pociągu o nazwie DJI beze mnie i mam zasadę, że jak coś nie poszło to albo dłużej obserwuję albo stoję daleko od tego, aż nie poczuję jak wykres się porusza. Jeżeli jest to ruch fali 5 to idziemy może nawet pod ostatnie ATH, ale to już pytanie to wróżek. Natomiast mam inne wróżbiarskie pytanie czy to na pewno koniec fali 4.? Pewnie to o czym myślę, nie może wystąpić ze względu na czas (względem tak oznakowanej fali II), ale pokażę inny wariant (nieregularny). Chociaż jak to się zdarzy to pewnie cały ruch nazwę falą 2. Przedstawiam co mam na myśli na rysunku 4.
snapshot
Rysunek 4. Interwał H4 - znowu wyjąłem "szklaną kulę", a na serio czy to ma rację bytu?

Analizę oznaczę jako LONG ale ja jestem po za rynkiem i tylko obserwuję bo, a nóż będzie jak na rysunku 4. W kwestii tych wszystkich kolorowych linii kreskowanych dodaję jeden zał., gdzie to opisałem jak ktoś bardzo chce wiedzieć.

Niech pieniądz będzie z Nami!

Nic co tutaj napisałem nie jest poradą inwestycyjną, a jedynie moim spojrzeniem na rynek.
Trend AnalysisWave Analysis

Related publications

Disclaimer